İddia şöyle;

Bir X hesabı tarafından 27 Şubat 2024 tarihinde yapılan paylaşımda Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu’nun Fenerbahçe karşısında 3-0 kazandıktan sonra “Fenerbahçe taraftarı bana tepki göstereceğine kendi hocalarına tepki göstersin kaleye isabetli şutları yoktu.” dediği iddia edildi.

İddia YANLIŞ
→ Emre Belözoğlu’nun Ankaragücü-Fenerbahçe maçı sonrası yaptığı röportaj ve basın toplantısında böyle bir ifade yer almıyor. 
→ İddianın aksine Belözoğlu açıklamalarında Fenerbahçe’yi ve teknik direktörünü öven ifadelere yer vermiş. Aldığı tepkilerle alakalı da sadece kırgın olduğunu dile getirmiş.
Belözoğlu Maç Sonrası Böyle Bir Açıklamada Bulunmamış
27 Şubat 2024 tarihinde Ankaragücü ve Fenerbahçe arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final karşılaşmasında Ankaragücü Fenerbahçeyi 3-0 mağlup etti.  Maçın ardından deplasman tribünündeki Fenerbahçeli taraftarların, Fenerbahçe’de futbolculuk ve antrenörlük yapmış Ankaragücü teknik direktörü Emre Belözoğlu’na tepki gösterdiği görüldü. Sosyal medya paylaşımlarına göre Emre Belözoğlu’nun bu tepkiye karşılık olarak “Fenerbahçe taraftarı bana tepki göstereceğine kendi hocalarına tepki göstersin kaleye isabetli şutları yoktu.” dediği iddia edildi. 
Emre Belözoğlu’yla gerçekleştirilen hem sıcağı sıcağına röportaja (flash interview) hem de basın toplantısına bakıldığında böyle bir ifadede bulunmadığı görülebiliyor. Belözoğlu basın toplantısının başlarında şu ifadeleri kullanıyor: “Fenerbahçe gibi güçlü, bu ligin çok üzerinde oyunculara sahip, çok özel bir takıma karşı, başlarında çok değerli ve tecrübeli bir teknik adam var, bu kadar üstün oyun ve galibiyet, buna ihtiyacımız vardı.” 
Basın toplantısında deplasman tribünündeki Fenerbahçeli taraftarların tepkileriyle alakalı gelen soru üzerineyse Belözoğlu, “Fenerbahçe’nin aleyhine veya Fenerbahçe’ye menfi tek bir açıklamam dahi olamaz. Fenerbahçeli Emre olmak benim için her zaman bir ayrıcalık oldu ama bugün için çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadığımı söylemek isterim” demiş. Belözoğlu’nun maç sonrası başka herhangi bir açıklamasına ulaşılamıyor.  

Sonuç olarak;

Ankaragücü teknik direktörü Emre Belözoğlu'nun Fenerbahçe karşısında 3-0 kazandıktan sonra "Fenerbahçe taraftarı bana tepki göstereceğine kendi hocalarına tepki göstersin. Kaleye isabetli şutları yoktu." dediği iddiası doğru değil.