Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi İlhan Demiröz, 26 Eylül 1951'de Artvin'de doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Ayşe'dir.

Ziraat Yüksek Mühendisi; Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümünü bitirdi. Artvin TOPRAKSU'da Ekip Başmühendisi olarak göreve başladı. Gümüşhane TOPRAKSU Ekip Başmühendisi ve Köy Hizmetleri İl Müdür Yardımcısı, Burdur Köy Hizmetleri İl Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Son görev yeri olan Bursa Köy Hizmetleri ve İl Özel İdaresinden emekli oldu. 2002-2010 yılları arasında 4 dönem TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanlığında bulundu. Bursa Akademik Odalar Dönem Sözcülüğü ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği yaptı.

Halen TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Onur Kurulu Üyesi, Bursa Atatürkçü Düşünce Derneği Üyesi, Bursa Artvin Sanayici ve İş Adamları Derneği (ARSİAD) Danışma Kurulu Üyesi ve Bursa Artvinliler Derneği Üyesidir. 2009 yılında İl Genel Meclis Üyeliğine seçildi ve 2 yıl İl Genel Meclisi Grup Başkanvekilliği görevini yürüttü.

Orta düzeyde İngilizce bilen Demiröz, evlidir.