Recep Tayyip Erdoğan T.C Cumhurbaşkanı

CHP’nin Genel Müdürü televizyona çıkıyor, ne diyor? (Kürt sorunu için) 17 çözüm önerimiz var diyor, birinciyi söylüyor, ikinciye gelince unuttum diyor. Sonradan anlaşıldı ki, madde sayısı da 17 değil 19’muş, bunu da hatırlamıyor

10 Haziran 2014 tarihinde AK Parti Grup Toplantısı 'nda söylendi.
Okuma Süresi    2 Dakika
Konu : Politika
Koray
KORAY KAPLICA
Yayın Tarihi: 10 Haziran 2014 Son Güncelleme: 1 Ocak 1970

CHP'nin Özgürlük ve Demokrasi Bildirgesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 10 Haziran 2014 tarihinde, AK Parti grubu TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kürt sorunun çözümü ile ilgili parti önerilerinin sayısını ve içeriğini tam olarak hatırlayamadığını iddia etmiştir.

Başbakanın sözünü ettiği durum Habertürk kanalında yayınlanan Basın Kulübü Özel programında gerçekleşmiştir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sunucunun “Kürt Sorununun çözülmesi için yapılması gereken ilk üç şey nedir?” sorusuna CHP grubunun hazırladığı “Özgürlük ve Demokrasi Bildirgesi” ile cevap vermek istemiş; fakat ilk maddeden sonrasını hatırlayamamıştır. Fakat Başbakanın madde sayısı ile ilgili iddiasını kanıtlayacak bir veri bulunamamıştır. Kılıçdaroğlu’nun başvurduğu kaynak olan “Özgürlük ve Demokrasi Bildirgesi” 17 maddeden oluşmaktadır.

Sonuç olarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın iddiasında kısmen doğruluk payı vardır.

Sonuç olarak;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İddiasında Kısmen Doğruluk Payı Vardır.

Bu iddia kontrolüne dair itirazlarınız varsa bize ulaşabilirsiniz.
Yayın Tarihi:   10 Haziran 2014 Son Güncelleme:   1 Ocak 1970