Doğruluğun Sesini Yükseltmek İçin Çalışan Doğruluk Payı’nın Sizin Desteğinize İhtiyacı Var

Görüntülenecek Sonuç Bulunamadı!
Görüntülenecek Sonuç Bulunamadı!
37 Vaat İzlendi
8 Vaat Gerçekleşti
21 Vaat Gerçekleşmedi
8 Vaat Devam Ediyor

AK Parti'nin 2011 Seçim beyannamesinde 2015 ve öncesi için bitmesi planlanan vaatleri incelendi. Öngörülen zaman diliminde gerçekleştirilen vaatler “Gerçekleştirildi” Öngörülen zaman diliminde gerçekleştirilemeyen vaatler “Gerçekleştirilemedi” İlgili

Devam Ediyor

Toplamda 36 vaatin 8’i tamamiyle gerçekleştirilmiş, süreci devam eden 7 vaadin 3 tanesinin yıl içinde gerçekleşmesi mümkün görünüyor. Ancak vaatlerin kalan yaklaşık %70'lik kısmı ise, 2015'e kadar tamamlanamamış ya da yıl içinde tamamlanabilmesi mümkün olmayan vaatlerden oluşuyor. Bunların ciddi bir bölümü ekonomi ile ilgili olurken, bir kısmı denizcilik, sağlık ve teknoloji konularında yer alıyor. Tamamlanan vaatlerin büyük bir kısmı da sağlık alanındaki hedeflerden oluşuyor.

Not 1: Vaatlerde geçen “2015’e kadar” zaman dilimi için Mayıs 2015 son güncelleme tarihi olarak kabul edildi.

Not 2: Gerçekleştirilme tarihi 2015 olarak gösterilmiş vaatlerde ise 2015 yılı verileri dikkate alınacağından çoğunluğu “devam ediyor” kategorisinde değerlendirildi. Fakat beklentiler ve son değişim oranları ışığında imkansıza yakın olan bazı vaatler “gerçekleştirilmedi” olarak notlandırıldı.

AK Parti’nin şu an sitesinden bulunan 2011 seçim beyannamesindeki vaatler ile 2011 yılında açıklanan seçim vaatleri arasında bazı farklılıklar tarafımızdan tespit edildiğinden beyannamenin ilk halini aşağıda bulabilirsiniz.

AK Parti 2011 Seçim Beyannamesi