Görüntülenecek Sonuç Bulunamadı!

Muğla’da yangın söndürme helikopteri düştü.

Yanlış
Bu iddia 4 Ağustos 2021 tarihinden itibaren yayılmaya başladı.
İddianın yayıldığı mecra : Instagram
Okuma Süresi    2 Dakika

Muğla’da Yangın Söndürme Helikopterinin Düştüğü İddiası

Bir Instagram sayfası tarafından 4 Ağustos 2021 tarihinde yapılan paylaşımda Muğla’da bir yangın söndürme helikopterinin düştüğü iddia edildi.

Paylaşımda geçen metin şu şekilde:

  Muğla Orman Genel Müdürlüğü Çalışanları.. Başımız sağ olsun.. Düşen helikopterimize ve şehitlerimize Allah rahmet eylesin...
photo_1

Muğla’da Yangın Söndürme Helikopterinin Düştüğü Doğru mu?

Orman yangınlarının sekizinci gününe girerken yangınlar birçok bölgede kontrol altına alınsa da farklı bölgelerde yangınlar devam ediyor ve yeni yangınlar ortaya çıkabiliyor. Bu süre zarfında birçok farklı iddia ortaya atıldı ve kontrolü gerçekleşmeden ortaya atılan iddialar topluma büyük zararlar getirebiliyor.

29 Temmuz 2021 tarihinde başlayan ve hâlâ tam anlamıyla söndürülemeyen yangınlardan biri olan Muğla’daki yangınlar, şiddetli rüzgarın da etkisiyle farklı bölgelere yayılmaya devam ediyor. Yangının yerleşim yerlerine yaklaşması nedeniyle ildeki bazı yerleşim yerleri de boşaltılmak zorunda kaldı. Özellikle Muğla’nın Köyceğiz ilçesindeki yangın yaklaşık 1 haftadır sürüyor. Yapılan müdahalelere rağmen yangınlar, ormanlara ve yerleşim yerlerine büyük zararlar verdi.

photo_2

İddia YANLIŞ

4 Ağustos 2021 tarihinde bir Instagram kullanıcısı tarafından Muğla’da bir yangın söndürme helikopterinin düştüğü iddia edilmişti. İddia, konu hakkında yetkili makam Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yalanlanmış.

Sonuç olarak;

Muğla’da yangın söndürme helikopteri düştüğü iddiası yanlış.

Bu iddia kontrolüne dair itirazlarınız varsa bize ulaşabilirsiniz.
Yayın Tarihi:   10 Ağustos 2021