Görüntülenecek Sonuç Bulunamadı!

Haluk Bilginer Twitter hesabından ayrımcılık ile ilgili tweet attı.

Yanlış
Bu iddia 20 Nisan 2021 tarihinden itibaren yayılmaya başladı.
İddianın yayıldığı mecra : Instagram
Okuma Süresi    2 Dakika

Haluk Bilginer’in Paylaştığı İddia Edilen Tweet

Bir Instagram sayfası tarafından 20 Nisan 2021 tarihinde yapılan paylaşımda Haluk Bilginer’in Twitter hesabı üzerinden ayrımcılıkla ilgili tweet attığı iddia edildi. Gönderi 1,8 milyondan fazla görüntülenme 35 binden fazla beğeni almış.

Paylaşımda geçen metin şu şekilde:

   18 yaşında dövme yaptıran bir gence ne güzel çağdaş gençlik yetiştiriyor gözüyle bakılırken, aynı yaşlarda inançlarından ötürü kapanan bir gence , bu yaşta ne kapanması diye yobaz gözüyle bakılıyor. Eşitliği savunduğu söylenen insanların ayrımcılığı tam da burada başlıyor.
photo_1

Haluk Bilginer Böyle Bir Tweet Paylaştı mı?

Haluk Bilginer, tiyatro oyunları, filmler ve dizilerle birçok önemli ödül alan oyuncuların arasında geliyor. İzmir’de doğan ve büyüyen ünlü tiyatrocusu Ankara Devlet Konservatuvarı’nda eğitim gördü. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Londra Müzik ve Drama Sanatları Akademisi’nde ileri tiyatro eğitimi aldı. İngiltere’de çeşitli tiyatro ve müzikallerde rol aldı.

Haluk Bilginer’in paylaştığı iddia edilen tweet araştırıldığında, resmi Twitter hesabından böyle bir tweet paylaşmadığı görülüyor. Haluk Bilginer’in resmi Twitter hesabında kullanıcı adı @halukbilginer_ olarak gözüküyor.

photo_2

Ayrıca, Haluk Bilginer 23 Mart 2020 tarihinde yaptığı paylaşımda tek resmi hesabının @halukbilginer_ olduğunu açıklamış.

photo_3

Haluk Bilginer adına açılmış Twitter hesabı incelendiğinde, kullanıcı adının @_halukbilginer_ olduğu görülüyor. Hesap Twitter tarafından askıya alınmış durumda.

İddia YANLIŞ

Bir Instagram sayfası tarafından yapılan paylaşımda Haluk Bilginer’in ayrımcılık ile ilgili Twitter hesabından tweet attığı iddia edilmişti. Paylaşım yapılan hesap Haluk Bilginer’in resmi Twitter adresi değil. Haluk Bilginer resmi Twitter adresinin sadece @halukbilginer_ kullanıcı adıyla olan hesap olduğunu açıklamış. Paylaşım yapılan hesap Twitter tarafından askıya alınmış.

Sonuç olarak;

Haluk Bilginer Twitter hesabından ayrımcılık ile ilgili tweet attığı iddiası yanlış.

Bu iddia kontrolüne dair itirazlarınız varsa bize ulaşabilirsiniz.
Yayın Tarihi:   26 Nisan 2021 Son Güncelleme:   27 Nisan 2021